Peníze jako barometr partnerského vztahu

Spravedlivě každý za to své?

Možná se v našem příběhu najdete také. Chodili jsme do zaměstnání a brali jsme hezké peníze. Peníze jsme neřešili. Měli jsme oba rozdělené účty, každý si platil to své a společné věci jsme platili přesně napůl. Dokonce jsme vytvořili společnou tabulku financí, kam jsme denně zapisovali, co kdo platil a na konci měsíce jsme se vyrovnali. Mysleli jsme si, jak nám otázka peněz ve vztahu krásně funguje, jak jsme vůči sobě 100% spravedliví. Žena a muž v rovnováze, nikdo nikomu nic nedluží a harmonie mezi námi může proudit.

To jsme ale ještě nevěděli, jak hluboce jsme se zmýlili. Úplně jsme ignorovali esenci mužského a ženského principu v partnerském vztahu. Tím, že jsme mezi sebou nastavili mužskou a ženskou rovnoprávnost v oblasti financí, tím jsme vlastně popřeli svou vlastní (mužskou a ženskou) podstatu. Protože muž a žena dávají do vztahu každý za sebe úplně odlišná témata. V tomto neexistuje rovnice 50 na 50.

Z krize k rychlému řešení

Po čase jsme oba začali pociťovat v tomto tématu velkou nespokojenost, která se projevovala stále častějšími otázkami na téma peněz a jeho rozdělování. Cítili jsme, že je něco špatně a že je třeba něco udělat jinak. Pokud to neuděláme, úplně vážně nám to naruší náš jinak krásný vztah. Změnu ve svém postoji jsem udělala já, jako žena. Přehodnotila jsem svůj mužský postoj, že budu vše platit napůl a dovolila jsem svému partnerovi být mužem. Dovolila jsem mu, aby finance bylo jeho téma, aby on byl zodpovědný za peníze v našem vztahu.

A jaké benefity to přineslo? Mně jako ženě se obrovsky ulevilo. Již nemusím dogmaticky hlídat doslova každou korunu, kterou vydáváme, mohu si dopřát ten komfort, že jsem žena, a že mám vedle sebe partnera, který se konečně může naplno projevit jako muž. Že se mohu v tématu peněz uvolnit a cítit se bezpečně. A to, že jsem opustila mužskou kvalitu mě mnohonásobně posunulo dopředu v ženských tématech. A kdo tvoří vztahŽena. Díky svému posunu do ženy se mohl můj partner posunout více do muže. Oba cítíme, jak se naše partnerství v tomto tématu vyléčilozharmonizovalo, nelezeme si tzv, do zelí a každý můžeme mnohonásobně více žít své kvality a inspirovat se tak navzájem. A jakmile jsme začali dávat peníze na jednu hromadu, začali jsme se oba cítit lépe a časté otázky na téma peněz úplně zmizely.

“V čím větší krizi se nacházím, tím rychlejší z toho vede cesta ven”

Peníze a vlastní sebehodnota

Peníze nám tedy nejen ukazují, jak moc žijeme ženu nebo muže ve vztahu, ale také, jak moc jsme si vědomi své vlastní sebehodnoty, a jak moc máme okolo sebe lásky. Existuje zde jednoduchá rovnice. Jak moc si vážíme a respektujeme sami sebe, tak stejnou měrou si nás váží a respektují naši partneři. A největším ukazatelem své vlastní hodnoty jsou právě peníze. To, jaký máme vztah k penězům, to, jak k nám proudí nebo naopak od nás odcházejí jasně definuje naši hodnotu, kterou sami k sobě cítíme. Čím lépe nám fungují peníze, tím vyšší hodnotu k sobě cítíme, tím zdravější vztahy žijeme a tím více lásky zažíváme. 

My oba jsme zažili velké překvapení. Výše našich peněz v dobách, kdy jsme byli ještě zaměstnaní nám ukazovala, že vše je v pořádku. Že cítíme vlastní hodnotu, a že žijeme naše vztahy plné úcty, pravdy a lásky. Čekalo nás další překvapení. Ve chvíli, kdy jsme se oba vydali na podnikatelskou dráhu, nám jasně naše peníze ukázaly, jaká je pravda. Jak moc si sami sebe nevážíme, jak moc se nemáme rádi, jak slabě cítíme svou vlastní hodnotu a jak moc zlé jsou naše vztahy, které jsou postavené na lžimanipulaci a zradě. Podstata spočívala v tom, že jako zaměstnanci jsme vždy placeni za pozici, nikoliv za to, jak vnímáme svou vlastní hodnotu. Jako podnikatelům nám peníze vždy ukazují vnímání vlastní hodnoty.

Díky tomu, že jsme toto poselství peněz zachytili, jsme začali cíleně a systematicky vztahy uzdravovat. A kde se to projevilo? Samozřejmě se nám zkvalitnily naše vztahy, ale je to zásadně vidět i na výši našich financí.

Musím přiznat, že bych si dříve nikdy nedokázala představit, co vše nám peníze ukázaly, a ještě určitě ukážou, a jak moc jsme díky nim uzdravili, jak náš partnerský vztah, tak vztahy okolo nás.

Na toto téma pořádáme živé interaktivní setkání. Moc rádi se s Vámi setkáme, pokud cítíte nepříjemné pocity v oblasti financí ve vašem vztahu.

Na tomto odkaze se můžete přihlásit: Finanční gramotnost v partnerském vztahu

Share on facebook
Share on linkedin
Share on print
Share on email
Zavřít Menu
×
×

Cart

Košík